Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Vzorový návrh bytu

Dispoziční řešení bytu 1+kk

Zde si můžete stáhnout vzor zadání a výkres stávajícího stavu pro vytvoření návrhu dispozice.

Pro všechny varianty je společné, že je třeba posunout dveře do obytné místnosti co nejvíce směrem ke stěně s kuchyňským koutem, aby se do chodby vešla skříň. Ta je s posuvnými dveřmi, aby nedocházelo ke kolizím se vstupními dveřmi do obytného prostoru.

Společné pro všechny varianty je také umístění sprchového koutu (jeho šířka je 800 mm, protože je vedle potřeba umístit WC, ale vzhledem k tomu, že jeho délka je dostatečná – cca 1600 mm, je to možné).

Od koupelny je sprchový kout oddělen prosklenou stěnou s dvoukřídlými posuvnými dveřmi umístěnými uprostřed této stěny. Topení je přemístěno na stěnu instalační šachty.

V obytné místnosti je před stěnou mezi řešenou obytnou místností a obytnou místností souseda navržena zvukově izolační sádrokartonová předstěna o tloušťce 100 mm.

Mikrovlnná trouba je ve všech variantách umístěna v horní skříňce vedle chladničky.

Varianta 1

Varianta 1

U vchodových dveří je navržena na míru vyrobená lavice, nad kterou jsou věšáky a vysoký botník.

Kuchyňská linka je u lodžie zakončena knihovnou a mezi knihovnou a lodžií je umístěno křeslo. Před kuchyňskou linkou je umístěn kulatý stůl, s nímž na stropě koresponduje do čtvrtkruhu zaoblený podhled, který slouží pro zakrytí vzduchotechnického potrubí a k instalaci osvětlení. Vedle vstupních dveří do místnosti je umístěn televizní stolek a naproti němu rozkládací pohovka určená pro každodenní spaní. Pracovní místa a regál pro ukládání jsou situovány u oken.

Pro umístění sušičky v koupelně je navržena na míru vyrobená skříňka se zkosenou horní deskou a s plně vestavným umyvadlem. V nice za dveřmi do koupelny je umístěna vrchem plněná pračka o šířce cca 45 cm.

Varianta 2

Varianta 2

U vchodových dveří je navržena na míru vyrobený vysoký botník a vedle lavice, nad kterou jsou věšáky. Pračka a sušička jsou umístěny na sebe do niky přístupné z chodby, zakryté zepředu žaluzií, roletou nebo závěsem.

Kuchyňská linka je protažena až k lodžii a zakončena vysokou mělkou skříňkou. Vzduchotechnické potrubí od digestoře je vedeno pod stropem podél stěn a překryto sádrokartonem. Před kuchyňskou linkou je rozkládací stůl, který při složeném stavu uvolňuje prostor pro cvičení. U vstupních dveří do místnosti jsou podél stěny dva stoly o délce maximálně 1100 mm. Za zády sedících je umístěn regál. Mezi regálem a okny je rozkládací rohová sedačka určená pro každodenní spaní. Za pohovkou je úzký peřiňák. Televizní stolek je před boční stěnou lodžie.

V koupelně je vedle sprchového koutu umyvadlo a dále dvě vysoké koupelnové skříňky.

Varianta 3

Varianta 3

U vchodových dveří je vysoký botník. Výška botníku je daná tím, kolik se do něj bude ukládat bot. Vedle něj je taburet. Za taburetem jsou na stěně věšáky. Umístění pračky a sušičky je řešeno stejně, jako ve variantě 2.

Kuchyňská  linka v obytné místnosti je navržena do písmene U s varným a jídelním ostrůvkem se čtyřmi židlemi. Nad tímto prostorem je navržen podhled pro zakrytí vzduchotechnického potrubí a pro umístění osvětlení. U vstupních dveří do místnosti jsou podél stěny umístěny dva pracovní stoly o délce maximálně 1100mm. Za zády sedících je regál s větší šířkou, než ve variantě 2, což umožňuje přístup a ukládání věcí z obou stran. V prostoru mezi regálem a okny je rozkládací pohovka pro každodenní spaní. Televizní stolek je také jako ve variantě 2 umístěn před boční stěnou lodžie.

V koupelně je navrženo umyvadlo na desku. To je umožněno tím, že sušička je umístěna jinde. Pod deskou jsou úložné prostory.

Chcete připravit vlastní dispoziční návrh?

Nepotřebujete komplexní návrh od interiérového designéra, ale uvítali by jste variantní náhledy na možné řešení prostoru nemovitosti (bytu nebo domu)?


Jaké podklady jsou potřeba? Kontaktujte mě